Glanbrook Arena, Venues (Glanbrook Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Tyke Golden Knights & Tyke Leafs
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke Senators & Tyke Jets
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke Oilers & Tyke Canadians
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice Rangers (Blue) 3
L (2-6)
12:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
[NOV14]
Novice Rangers (Red) 4
T (1-1)
3:00 PM
vs. Hagersville Hawks 5
[NOV19]
Atom Rangers (Grey) 6
T (2-2)
4:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
[AB13]
Minor Atom REP
L (2-5)
5:00 PM
vs. West Lincoln Wrath
[New 2530]
Major Bantam REP
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Minor Bantam REP
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Minor Midget REP
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Bantam Rangers (red) 4
L (1-4)
8:00 PM
vs. Hagersville Hawks 7
[Ban 16]
Atom AE
W (4-1)
6:10 PM
vs. NOTL Wolves AE
[2713]
Major Bantam REP
L (2-4)
7:20 PM
vs. Welland Tigers
[4010]
Bantam AE
8:40 PM-10:00 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-6:10 PM
Practice
Novice REP
W (6-3)
6:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[1148]
Minor Peewee REP
W (12-3)
7:30 PM
vs. Pelham Panthers AE
[3728]
Juvenile Rep
L (4-5)
8:45 PM
vs. Cayuga Stars
[J092]
Minor Peewee REP
6:00 AM-12:00 PM
League Dance
Hockey School Group A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Hockey School Group B
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Peewee Rangers (Red) 6
(3-0)
11:00 AM
vs. Peewee Rangers (Blue) 5
[PWB14]
Minor Atom REP
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Major Atom REP
L (2-3)
1:10 PM
vs. Lincoln Blades
[2140]
Major Bantam REP
T (3-3)
2:25 PM
vs. Port Colborne Sailors
[4150]
Minor Midget REP
W (3-0)
3:40 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[5634]
Midget Rangers (blue) 7
W (4-0)
4:45 PM
vs. Cayuga Stars 5
[MA11]
Major Midget REP
W (4-1)
6:15 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[5012]
Juvenile Rep
W (4-2)
8:00 PM
vs. Ingersoll Express
[J043]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 310102
Novice REP
7:00 AM-8:00 AM
N-Ice Stix Clinic
Tyke Jets & Tyke Oilers
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke Golden Knights & Tyke Canadians
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke Senators & Tyke Leafs
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Peewee Rangers (Blue) 5 & Peewee Rangers (Red) 6
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Novice Rangers (Blue) 3
W (5-0)
12:00 PM
vs. Hagersville Hawks 5
[NOV11]
Atom Rangers (Red) 7
T (2-2)
3:00 PM
vs. Hagersville Hawks 8
[AA14]
Atom Rangers (Black) 5
L (2-4)
4:00 PM
vs. Caledonia Thunder 3
[AB11]
Atom Rangers (Grey) 6
L (1-2)
5:00 PM
vs. Hagersville Hawks 9
[AB16]
Major Bantam REP
L (0-1)
6:00 PM
vs. Grimsby Kings
[4142]
Major Midget REP
W (5-3)
7:20 PM
vs. Port Colborne Sailors
[5145]
Juvenile Rep
L (2-6)
9:15 PM
vs. Hespeler Shamrocks
[J008]
Major Midget REP
2:30 PM-4:00 PM
Practice(TP)
Minor Atom REP
W (4-3)
6:10 PM
vs. Garden City Merritton AE
[2726]
Atom AE
W (4-2)
7:25 PM
vs. Pelham Panthers AE
[2728]
Minor Bantam REP
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Minor Bantam REP
T (0-0)
8:40 PM
vs. Dunnville Mudcats
[4658]
Major Peewee REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Atom REP
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Rangers (Red) 8
W (2-1)
7:10 PM
vs. Caledonia Thunder 3
[MA13]
Juvenile Rep
W (6-3)
8:15 PM
vs. Beverly Bandits
[J069]
Minor Atom REP
W (9-0)
10:30 AM
@ Garden City Falcons Minor
[M.A. - A- 03]
Minor Atom REP
W (3-0)
2:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers Minor
[M.A. - A- 06]
Bantam Rangers (Blue) 5
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Major Atom REP
L (1-3)
10:30 AM
vs. Welland Tigers
[At-A- 08]
Major Atom REP
T (2-2)
4:30 PM
@ Niagara Falls Flyers
[At-A- 12]
Peewee Rangers (Red) 6
W (3-0)
6:00 PM
vs. Hagersville Hawks 7
[PWB15]
Peewee Rangers (Blue) 5
T (3-3)
7:00 PM
vs. Cayuga Stars 4
[PWB08]
Midget Rangers (blue) 7
(0-2)
8:00 PM
vs. Midget Rangers (Red) 8
[MA10]
03040506070809
Minor Atom REP
W (2-0)
10:30 AM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Major Atom REP
L (1-5)
1:30 PM
@ Welland Tigers
Minor Atom REP
W (1-0)
3:00 PM
vs. Grimsby Kings Minor
Bantam AE
L (1-4)
6:00 PM
vs. Garden City Merritton AE
[B- AE2- B-2]
Bantam Rangers (red) 4
(4-2)
8:00 PM
vs. Bantam Rangers (Blue) 5
[Ban 18]
Minor Atom REP
L (1-2)
6:10 PM
vs. Grimsby Kings Minor
[A.M.- A - 2 of 3]
Bantam Rangers (Blue) 5
L (2-9)
7:20 PM
vs. Cayuga Stars 3
[Ban 23]
Minor Midget REP
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rangers (Grey) 6
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Atom REP
6:00 PM-7:10 PM
Practice
Minor Bantam REP
L (2-4)
7:20 PM
vs. Grimsby Kings Minor
[M.B. final 2 of 4]
Major Midget REP
8:40 PM-10:00 PM
Practice
Hockey School Group A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Hockey School Group B
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Peewee Rangers (Blue) 5
W (3-0)
12:00 PM
vs. Hagersville Hawks 7
[PWB09]
Novice Rangers (Blue) 3
L (2-6)
1:00 PM
vs. Cayuga Stars 2
[NOV15]
Atom Rangers (Grey) 6
T (7-7)
2:00 PM
vs. Caledonia Thunder 3
[AB14]
Minor Atom REP
3:00 PM-4:30 PM
Practice
Bantam AE
W (5-1)
4:45 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
[4670]
Midget Rangers (blue) 7
W (5-0)
6:05 PM
vs. Hagersville Hawks 11
[MA09]
Major Bantam REP
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rangers (Red) 8
W (5-1)
9:00 PM
vs. Cayuga Stars 5
[MA14]
10111213141516
Tyke Leafs & Tyke Oilers
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke Senators & Tyke Golden Knights
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke Jets & Tyke Canadians
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Tyke Select
11:00 AM
vs. Niagara Falls Flyers
[0026]
Novice Rangers (Red) 4
L (2-3)
12:00 PM
vs. Cayuga Stars 2
[NOV17]
Novice Rangers (Blue) 3
L (1-7)
3:00 PM
vs. Hagersville Hawks 6
[NOV13]
Atom Rangers (Red) 7
L (0-2)
4:00 PM
vs. Caledonia Thunder 2
[AA13]
Atom Rangers (Black) 5
L (0-3)
5:00 PM
vs. Hagersville Hawks 9
[AB09]
Juvenile Rep
W (5-0)
9:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
[O-J-AAA/AA/A-Q3-2]
Bantam Rangers (red) 4
L (4-5)
8:00 PM
vs. Cayuga Stars 3
[Ban 19]
Minor Atom REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice REP
L (2-7)
6:10 PM
vs. Welland Tigers
[O-NWA-Q4-1]
Minor Bantam REP
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Major Midget REP
W (3-0)
8:10 PM
vs. Woolwich Wildcats
[O-MA-Q2-1]
Hockey School Group A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Hockey School Group B
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Major Atom REP
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Peewee Rangers (Blue) 5
T (1-1)
12:00 PM
vs. Hagersville Hawks 7
[PWB12]
Peewee Rangers (Red) 6
W (2-1)
1:00 PM
vs. Cayuga Stars 4
[PWB16]
Bantam Rangers (Blue) 5
L (1-9)
2:00 PM
vs. Hagersville Hawks 7
[Ban 25]
Minor Atom REP
L (1-5)
3:10 PM
vs. Riverside Rangers
[O-MAA-Q1-1]
Major Atom REP
W (3-0)
4:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[AT - A -02]
Peewee AE
W (4-3)
5:45 PM
vs. Grimsby Kings AE
[m - PW - B - 17]
Bantam AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Major Bantam REP
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Minor Midget REP
9:00 PM-10:30 PM
Practice
17181920212223
Novice REP
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Tyke Jets & Tyke Senators
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke Canadians & Tyke Oilers
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke Leafs & Tyke Golden Knights
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice Rangers (Red) 4
(0-6)
11:00 AM
vs. Novice Rangers (Blue) 3
[NOV18]
Bantam Rangers (red) 4 & Bantam Rangers (Blue) 5
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Minor Atom REP
L (3-4)
3:00 PM
vs. Riverside Rangers
[O-MAA-Q1-2]
Atom Rangers (Black) 5
L (0-1)
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder 1
[AB12]
Minor Bantam REP
L (1-3)
5:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
[O-MBA-Q1-2]
Bantam AE
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Juvenile Rep
W (4-3)
9:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
[O-J-AAA/AA/A-Q3-4]
Tyke Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Major Peewee REP
T (1-1)
7:10 PM
vs. Welland Tigers
[PW - A - 03]
Bantam Rangers (Blue) 5
W (6-1)
8:15 PM
vs. Hagersville Hawks 6
[Ban 24]
Minor Midget REP
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Major Peewee REP
5:00 PM-5:55 PM
Practice
Atom AE
5:55 PM-6:55 PM
Practice
Minor Bantam REP
6:55 PM-7:55 PM
Practice
Major Midget REP
L (2-3)
8:00 PM
vs. Woolwich Wildcats
[O-MA-Q2-5]
Midget Rangers (blue) 7
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Hockey School Group A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Hockey School Group B
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Minor Peewee REP
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Peewee Rangers (Blue) 5
W (3-2)
12:00 PM
vs. Cayuga Stars 4
[PWB11]
Major Peewee REP
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Major Atom REP
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee Rangers (Red) 6
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Major Bantam REP
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Minor Midget REP
T (0-0)
5:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[m - M - -B 14]
Minor Bantam REP
W (3-2)
7:10 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
[O-MBA-Q1-4]
2425262728Mar 01Mar 02
Peewee Rangers (Blue) 5
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Tyke Leafs & Tyke Canadians
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke Golden Knights & Tyke Jets
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke Oilers & Tyke Senators
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Tyke Select
11:00 AM
vs. Grimsby Kings
[0030]
Novice Rangers (Blue) 3
(7-0)
12:00 PM
vs. Novice Rangers (Red) 4
[NOV12]
Atom Rangers (Grey) 6
(0-2)
3:00 PM
vs. Atom Rangers (Black) 5
[AB15]
Atom Rangers (Red) 7
W (1-0)
4:00 PM
vs. Cayuga Stars 4
[AA12]
Peewee Rangers (Red) 6
L (2-3)
5:00 PM
vs. Cayuga Stars 4
[PWB13]
Juvenile Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Bantam Rangers (red) 4
L (2-7)
8:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
[Ban 20]
Bantam AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rangers (Red) 6
(0-6)
7:10 PM
vs. Peewee Rangers (Blue) 5
[PWB17]
Bantam Rangers (Blue) 5
L (1-8)
8:20 PM
vs. Caledonia Thunder 2
[Ban 22]
Novice REP
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Major Atom REP
6:15 PM-7:20 PM
Practice
Peewee AE
W (3-2)
7:30 PM
vs. Garden City /Merritton AE red
[m - PW - B - 16]
Midget Rangers (Red) 8
W (5-4)
8:40 PM
vs. Hagersville Hawks 11
[MA16]
Hockey School Group A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Hockey School Group B
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Peewee Rangers (Blue) 5
(1-3)
12:00 PM
vs. Peewee Rangers (Red) 6
[PWB10]
Novice Rangers (Red) 4
L (0-8)
1:00 PM
vs. Hagersville Hawks 6
[NOV20]
Bantam Rangers (red) 4
T (1-1)
2:00 PM
vs. Hagersville Hawks 6
[Ban 17]
Juvenile Rep
L (1-5)
3:30 PM
vs. Ennismore RYC
[O-JAAA/AA/A-S2-1]
Minor Bantam REP
L (1-2)
5:40 PM
vs. Centre Wellington Fusion
[O-MBA-S1-2]
Major Bantam REP
L (0-1)
7:50 PM
vs. Garden City Falcons
[BT - A - 08]
Midget Rangers (blue) 7
W (3-1)
9:00 PM
vs. Caledonia Thunder 3
[MA12]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
Tyke Canadians & Tyke Senators
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke Leafs & Tyke Jets
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke Oilers & Tyke Golden Knights
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Tyke Select
11:00 AM
vs. Fort Erie Meteors
[0025]
Novice Rangers (Red) 4
L (0-2)
12:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
[NOV16]
Minor Bantam REP
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom Rangers (Red) 7
W (5-1)
4:30 PM
vs. Hagersville Hawks 8
[AA11]
Atom Rangers (Black) 5
(2-3)
5:30 PM
vs. Atom Rangers (Grey) 6
[AB10]
Atom AE
W (5-1)
6:40 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
[m - AT - C - 44]
Minor Peewee REP
L (1-2)
7:55 PM
vs. Grimsby Kings Minor
[m - PW - A - 01]
Minor Midget REP
W (4-1)
9:10 PM
vs. Garden City Falcons Minor
[m - M - -B 17]
Minor Peewee REP
T (3-3)
6:10 PM
vs. Garden City Falcons Minor
[m - PW - A - 13]
Peewee Rangers (Blue) 5 & Peewee Rangers (Red) 6
7:15 PM-8:15 PM
Shared Practice
Bantam AE
T (2-2)
8:30 PM
vs. Pelham Panthers AE
[m - BT - B - 26]
Minor Peewee REP
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice REP
W (4-1)
6:10 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[NV - B - 23]
Minor Atom REP
W (3-1)
7:25 PM
vs. Welland Tigers Minor
[m - AT - A - 09]
Minor Bantam REP
L (1-2)
8:30 PM
vs. Centre Wellington Fusion
[O-MBA-S1-4]
Midget Rangers (blue) 7
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice REP
6:00 PM-8:00 PM
Team ice-True Stride
Juvenile Rep
L (1-4)
8:00 PM
vs. Ennismore RYC
[O-JAAA/AA/A-S2-4]
Printed from glanbrookminorhockey.com on Monday, March 25, 2019 at 2:22 AM